Jesień w Szklarskiej Porębie z Villą Obis

Okres letnich wakacji 2018 już za nami, był to wspaniały okres w którym mogliśmy gościć szereg interesujących ludzi zapewniając im najlepsze warunki do wypoczynku. Szklarska Poręba była dla wielu osób ucieczką od egzotycznych upałów występujących na terenie całego kraju. Wspominając wakacyjne miesiące szykujemy się do przyjęcia Gości chcących doświadczać Złotą Polską Jesień w Szklarskiej Porębie. Z tygodnia na tydzień okoliczne lasy nabierają złoto-czerwonych barw które na tle Karkonoszy tworzącą majestatyczne, zapierające dech w piersi widoki.

Upalne lato i ochłoda w Szklarskiej Porębie

Lato 2018 zapadnie wszystkim w pamięci jako okres ekstremalnie upalny w którym każdy szukał sposobów na ochłodzenie. Przeciągające się wysokie temperatury oraz brak deszczów dawał się we znaki mieszkańcom wiosek, miast oraz aglomeracji w których nagrzany beton oddawał dodatkowe ciepło skłaniając mieszkańców do szukania ochłody po za granicami miejsc codziennego pobytu. W lipcu i sierpniu przyjęliśmy między innymi dużą ilość Gości z Wrocławia położonego zaledwie około 130 km i 2 godziny jazdy od Szklarskiej Poręby. Różnica w odczuwalnej temperaturze między oboma miejscami była w lecie na tyle duża, że osoby przybywające do Villi Obis natychmiastowo mogli odpocząć od wielkomiejskich upałów – ciesząc się przy tym bliskością natury, czystym powietrzem i profesjonalną obsługą w naszym pensjonacie przy ulicy Kasprowicza.

Villa Obis
Villa Obis, Nowoczesny pensjonat w Szklarskiej Porębie

Szklarska Poręba nazywana jest wprawdzie Zimową Stolicą Polski i ten okres jest w naszym regionie najpiękniejszy, jednakże pobyt w Karkonoszach latem ma również wiele do zaoferowania. Szlaki piesze, szlaki rowerowe, długie i ciepłe wieczory spędzane w lokalnych restauracjach z widokiem na wzgórza pokryte zielenią pozwalają na odprężenie i efektywne naładowanie baterii.

Jesień w Szklarskiej Porębie

Jesień jest okresem w którym okoliczne lasy nabierają pięknych złoto-czerwonych barw tworzących bajkowe krajobrazy. Fani turystyki górskiej mogą na nowo odkrywać znane im już szlaki. Osoby które pierwszy raz będą wybierać się w górskie ścieżki z pewnością znajdą powody aby do nich wrócić ponownie o innej porze roku. Leśne powietrze w Karkonoszach nabiera specyficznego zapachu, a jego czystość stanowi ulgę od miejskiego smogu. Spacery na świeżym powietrzu podczas pobytów w Villi Obis pomagają utrzymać zdrowie oraz oczyścić organizm z wdychanych w miejskim gąszczu spalin.

jesień w Szklarskiej Porębie
Wodospad Mumlavy | 20 minut autem od Villi Obis

Wodospad Mumlavy w odcieniach jesieni

Jednym z rekomendowanych przez Villę Obis miejsc jest położony po czeskiej stronie Karkonoszy wodospad Mumlavy. Znajduje się on nieopodal przejścia granicznego Harrachov – Jakuszyce, w odległości 16 km od naszego pensjonatu. Po zaparkowaniu samochodu na jednym z parkingów, lub dotarciu na miejsce koleją karkonoską możemy udać się na pieszą wycieczkę leśnym szlakiem prowadzącą do kaskad wodospadu. Największa z nich ma 9 metrów wysokości, a spadająca z niej woda tworzy kotły o głębokości niemal 6 metrów.

Świerkowo-bukowa ścieżka biegnąca wzdłuż koryta wodospadu Mumlavy wyposażona jest na całej swojej długości w punkty edukacyjne które zainteresują najmłodszych, schronisko położone przy największej kaskadzie wodospadu, oraz punkty odpoczynkowe w malowniczych punktach.  Dlaczego polecamy zobaczyć wodospad Mumlavy właśnie jesienią? Ponieważ wtedy możemy liczyć na wypełnienie koryta potoku dużą ilością wody spływającą z Karkonoskich szczytów. Latem, mimo niższego poziomu wody widoki są równie piękne. Jest to miejsce które można doświadczać na różne sposoby, w zależności od pory roku. Jak widać jesień w Szklarskiej Porębie można spędzić w ciekawy sposób.

Wodospad Mumlavy

Wycieczki rowerowe

Szklarska Poręba oferuje 19 oznaczonych tras rowerowych o łącznej długości ponad 450 km i 5 poziomach trudności. Najdłuższy zjazd ma 8 kilometrów, a najwyższy punkt ma 1150 metrów nad poziom morza. Większość tras prowadzi po drogach leśnych i brukowanych, ale również entuzjaści kolarstwa szosowego nie będą mogli narzekać na brak urozmaiconych dróg asfaltowych. Początkującym entuzjastom wycieczek rowerowych polecamy Małą Szklarską Pętlę. Trasę o długości zaledwie 13km, zaczynającą się w centrum Szklarskiej Poręby. Następnie podróż biegnie ulicami miasta nieopodal atrakcji takich jak Muzeum w Szklarskiej Porębie, Domu Wlastimila Hofmana oraz Chybotka. Wracamy do punktu wyjazdu ulicą Dolną. Korzystając z roweru w centrum miasta możemy się pojawić w 4 minuty po wyjeździe z Villi Obis. Osoby preferujące wycieczki w lasach, mogą skorzystać z trasy rowerowej numer 5 o nazwie Karkonoski Ekspres Pod Reglami. Zaczyna się ona już po opuszczeniu ogrodzonego i chronionego terenu naszego pensjonatu. Wybierając leśny dukty dojeżdżamy do parkingu Wodospadu Kamieńczyka, skąd możemy wrócić przez Szklarską Porębę zataczając pętlę o długości 19 km, lub obrać kolejny cel naszej rowerowej wycieczki.

Wycieczki rowerowe w Szklarskiej Porębie

Nie musisz zabierać swojego roweru

Villa Obis zapewnia atrakcyjne rabaty na wynajem rowerów dla Gości naszego pensjonatu. Jeżeli jednak zabierzesz swój sprzęt, możesz pozostawić go w zamykanym schowku na rowery który jest oddany do dyspozycji gości.

Poznaj Szklarską Porębę w jesiennej odsłonie

Jesień w Szklarskiej Porębie to piękny okres roku – mniejsze natężenie turystów na szlakach górskich, przyjemne temperatury, oraz przyroda w złoto-czerwonym wydaniu. Moc kolorów, słoneczna aura, bliskość natury oraz ciepła atmosfera w naszym pensjonacie pozwalają na zdobycie nowej energii w krótkim okresie czasu. Szukając pomysłu na wyrwanie się z miasta na kilka dni weź pod uwagę ofertę naszego pensjonatu. Pokoje Villi Obis zapewnią należyty Ci wypoczynek w standardzie na który zasługujesz.

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub przez WhatsApp. Jeżeli natomiast zastanawiasz się nad spędzeniem Bożego Narodzenia, Nowego Roku lub ferii zimowych w Szklarskiej Porębie zapoznaj się naszą ofertą pakietów pobytowych.

WhatsApp Rezerwacja z WhatsApp