Ski Arena – Warunki narciarskie i trasy

Szklarska Poręba nie bez powodu nazywana jest Zimową Stolicą Polski, a informacje dotyczące jej unikatowego mikroklimatu sprzyjającemu długotrwałemu utrzymywaniu się pokrywy śnieżnej można znaleźć już w zapiskach z początku poprzedniego wieku. Dziś pragniemy przedstawić Państwu kilka informacji na temat Ski Arena Szrenicy – wyciągu położonego tuż obok Villi Obis w Szklarskiej Porębie.

Ski Arena – 12 km tras narciarskich w Szklarskiej Porębie

Nie ważne czy przyjeżdżasz do Szklarskiej Poręby jako doświadczony bywalec stoków czy dopiero pragniesz postawić pierwsze kroki (choć raczej powiedzielibyśmy, że szusy) w butach narciarskich – Ski Arena Szrenica ma ofertę właśnie dla Ciebie! Dwie trasy łatwe, dwie trudne oraz jedna bardzo trudna trasa FIS której początek ma miejsce na samej Szrenicy  pozwalają na swobodne dostosowanie trudności trasy do umiejętności narciarza.

Narty Szklarska Poręba Noclegi
Wypożyczalnia sprzętu narciarskiego SkiPoint

Trasy narciarskie Ski Arena Szrenica Szklarska Poręba

Szklarska Poręba to jeden z największych ośrodków narciarskich zjazdowego w polskiej części Karkonoszy. Fani narciarstwa i snowboardingu mają do dyspozycji 20 wyciągów narciarskich, w tym 6 położonych na stokach Szrenicy. Są to popularne wyciągi orczykowe, w tym jeden podzielony na 2 sekcje wyciąg krzesełkowy mogący zabrać na szczyt Szrenicy ponad 1400 osób w przeciągu jednej godziny.

W 2010 roku do użytku oddano kolejkę linową Karkonosze Express. Za jej pomoca narciarze mogą dostać się na szczyt w 8,5 minuty pokonując niemal 2400 metrów. Dolna stacja wyciągu zlokalizowana jest obok I sekcji wyciągu na Szrenicę – tylko 2,5 kilometra do Villi Obis, górna natomiast – obok Świątecznego Kamienia. Przepustowość wyciągu wynosi niemal 2000 osób na godzinę.

Nartostrady dostępne w Ski Arena oraz panujące warunki:

Sobota 26-01-2019

  • FIS – trasa bardzo trudna – warunki bardzo dobre
  • LOLOBRYGIDA – trasa trudna – warunki bardzo dobre
  • ŚNIEŻYNKA – trasa trudna – warunki bardzo dobre
  • PUCHATEK – trasa łatwa- warunki bardzo dobre
  • HALA SZRENICKA – trasa łatwa – warunki bardzo dobre

 

Narty Szklarska Poręba Noclegi
Trasy Ski Arena Szklarska Poręba | źródło: http://sudetylift.com.pl/zima/ski-arena/

Ferie 2019 w Szklarskiej Porębie z Villą Obis

Fanom śnieżnego szaleństwa zainteresowanym pobytem w Szklarskiej Porębie w okresie ferii zimowych oferujemy pakiet 7 noclegów ze śniadaniem w formie szwedzkiego stołu, serwowanej obiadokolacji oraz atrakcyjnych zniżek partnerów Villi Obis. Wybierz 7 noclegów w naszym pensjonacie w terminie pomiędzy 11.01 a 24.02.2019 i ciesz się Zimową Stolicą Polski!

Ferie Szklarska Poręba Pakiety

Villa Obis Śniadanie
Solidne Śniadanie to podstawa dobrze spędzonego dnia na stoku! | Villa Obis

Atrakcyjne Zniżki dla Gości Villi Obis

Pragniemy przypomnieć iż Villa Obis to obiekt będący obecny na turystycznej mapie Szklarskiej Poręby zaledwie od nieco przeszło roku! W tym czasie zrobiliśmy spory postęp starając się zapewnić naszym gościom najlepsze warunki do wypoczynku. Nawiązując współpracę z lokalnymi firmami oraz obiektami możemy zaoferować odwiedzającym nam osobom szereg zniżek np. na wypożyczenie sprzętu narciarskiego w SkiPoint, lekcje narciarstwa zjazdowego w szkole Ski4Fun czy nawet 10% rabat na obiad w Restauracji Retro położonej w centrum Szklarskiej Poręby.  Zachęcamy do zapoznania się ze wszystkimi naszymi partnerami dostępnymi pod adresem www.villaobis.pl/partnerzy.

 

Zarezerwuj pobyt w Szklarskiej Porębie przez internet!

 

Z każdym kolejnym dniem Szklarska Poręba zapełnia się coraz bardziej fanami sportów zimowych – chcąc zapewnić sobie należyty wypoczynek zapraszamy do rezerwacji noclegów w Villi Obis za pośrednictwem systemu dostępnego na stronie, w sposób mailowy lub telefoniczny pod numerem –+48 75 713 08 58. Przypominamy, iż wspomniana Ski Arena Szrenica znajduje się zaledwie 2,5 kilometra od naszego pensjonatu!

Wszystkim entuzjastom szaleństwa na stoku życzymy wspaniałego wypoczynku, cudownej pogody oraz braku kontuzji!

WhatsApp Rezerwacja z WhatsApp