Zima, narty oraz magia Karkonoszy

Ostatnimi laty grudzień jest miesiącem, w którym zaczyna pojawiać się pokrywa śnieżna na terenie Karkonoszy. Skłoniło nas to do napisania krótkiego postu, w którym przedstawiamy, co oferuje zima w Szklarskiej Porębie oraz jak wygląda nasza oferta skierowana do fanów białego szaleństwa.

Pierwszy śnieg w Szklarskiej Porębie

Wraz z końcem listopada tego roku w naszej malowniczej górskiej miejscowości, pojawiły się pierwsze oznaki zimy. Temperatura spadła wyraźnie poniżej zera, a z chmur zaczął padać śnieg. Była go wprawdzie niewielka ilość, jednak mamy nadzieję, że to dopiero przedsmak tego, co przyniesie nam grudzień, styczeń oraz luty – czyli zima w Szklarskiej Porębie. Jednym słowem – przygotowania do sezonu narciarskiego 2018/2019 czas zacząć!

Villa Obis
Villa Obis, Nowoczesny pensjonat w Szklarskiej Porębie

Ucieknij od smogu

Zanim zaczniemy rozpisywać się o infrastrukturze technicznej oraz bliskości Villi Obis do ośrodków narciarskich, chcielibyśmy poświęcić chwilę, aby nieco zwiększyć Państwa świadomość dotyczącą tak ważnej kwestii, jak negatywny wpływ zanieczyszczenia powietrza na nasz układ zdrowotny. W szczególności mieszkańcy dużych aglomeracji miejskich, takich jak: Wrocław, Kraków czy Warszawa, narażeni są na zwiększoną zachorowalność na choroby płucne przez wpływ smogu unoszącego się nad miastem. Oczywiście, każdy z nas dbając o swoje zdrowie zdaje sobie sprawę z tego problemu. W miesiącach zimowych, kiedy zanieczyszczenie powietrza przekracza normy środowiskowe, oraz normy rozsądku zachęcamy do przyjazdu do naszego pensjonatu. Górski mikroklimat panujący w Szklarskiej Porębie, mała ilość aut i świeże powietrze napływające z górskich szczytów czyni naszą miejscowość idealnym miejscem na zregenerowanie naszego układu oddechowego. Według podań historycznych świetne właściwości Szklarskiej Poręby zostały docenione już latach 30 XX wieku. Nie bez powodu w naszych regionach przez cały rok trenują polscy lekkoatleci oraz pozostali przedstawiciele sportu. Zdrowie mamy tylko jedno, a pobyt blisko natury może pozytywnie wpłynąć na nasze płuca oraz samopoczucie.

Sezon narciarski 2018/2019

Dla fanów białego szaleństwa, skupionych na nadchodzących tygodniach pozwalających na szusowanie po stokach, przygotowaliśmy ofertę specjalnych pakietów. Prognozowane rozpoczęcie sezonu zgodnie z oczekiwaniami ma się odbyć już za nieco ponad tydzień! Stoki są sumiennie naśnieżane w celu stworzenia dobrych warunków narciarskich. Z naszej strony zachęcamy do skorzystania z pakietu na otwarcie sezonu narciarskiego. Dla gości Villi Obis którzy skorzystają z pakietu przygotowaliśmy powitalny grzaniec, 50% zniżkę na nowo wybudowaną saunę oraz atrakcyjne zniżki na wypożyczenie sprzętu narciarskiego oraz lekcje narciarstwa.

 

 

Ferie 2019 – Zima w Szklarskiej Porębie

Osobom zainteresowanym pobytem w Szklarskiej Porębie w okresie ferii zimowych oferujemy pakiet 7 noclegów ze śniadaniem w formie szwedzkiego stołu, serwowanej obiadokolacji oraz równie atrakcyjnych zniżek u naszych partnerów. Wybierz 7 noclegów w naszym pensjonacie w terminie pomiędzy 11.01 a 24.02.2019 i ciesz się komfortowym wnętrzem naszych pokoi oraz niepowtarzalną atmosferą tworzoną przez entuzjastów narciarstwa przybywających do Karkonoszy.

 

 

jesień w Szklarskiej Porębie
Atrakcje Szklarskiej Poręby | trasy narciarskie 6 minut autem od Villi Obis

Bądź blisko ulubionych tras narciarskich

Najbliższy ośrodek narciarski to Ski Arena Szrenica mieszcząca się zaledwie 6 minut jazdy autem od Villi Obis. Narciarze decydujący się na ten obiekt mają do dyspozycji 4 trasy o zróżnicowanej trudności, o łącznej długości ponad 12 km. Przypominamy o fakcie, iż nasi goście posiadają atrakcyjne rabaty na wypożyczenie sprzętu narciarskiego oraz zakup lekcji narciarstwa. Zachęcam do kontaktu w celu poznania wysokości zniżek pod numerem +48 75 713 08 58. Kultowym punktem na zimowej mapie Polski jest znana przez każdego entuzjastę biegów narciarskich Polana Jakuszycka znajdująca się tuż przy polsko-czeskiej granicy. Obiekt ten oferujący niemal 100 km tras biegowych przyciąga profesjonalistów oraz amatorów biegów narciarskich. Czas przejazdu z Villi Obis do parkingu przed stacją kolejową, gdzie znajdują się parkingi wynosi około 20 minut.

 

Przygotuj się na zimowy pobyt w Karkonoszach

Początek grudnia to okres, kiedy pensjonaty, hotele oraz ośrodki wypoczynkowe dopiero zapełniają swoje wnętrza fanami Szklarskiej Poręby w zimowej odsłonie. Zachęcamy do zarezerwowania Państwa pobytu w naszej miejscowości już dziś – dzięki temu uzyskają Państwo pewny pobyt w Zimowej Stolicy Polski.

Nie pozostaje nam nic innego, niż życzyć wszystkim fanom zimowego szaleństwa długiego sezonu spędzonego w butach narciarskich i snowboardowych! Do zobaczenia na stoku.

 

WhatsApp Rezerwacja z WhatsApp